Nova Equipación

Sergio Lomba gana o XIX Torneo de Xadrez Festas do Monte


 

Sergio 

Galería de Imaxenes.


 

A XIX edición do Torneo de Xadrez Festas do Monte, realmente foi unha festa, xa que pola chuvia, tivo que realizarse no Casino, a verdade que a pesar das inclemencias dó tempo, foi dos millores, xa que dous xogadores do Albatros acadaron os tres primeiros postos, Sergio 1º e Carlos 3º. 

Antes de presentarvos os resultados, manifestar o máis sinceiro agradecemento a tódolos xogadores 87 en total que compitiron e tamén ós acompañantes de tódolos rapaces que xunto coa comisión e a dirección do Casino, nos axudan a converter o noso Torneo nunha festa, máis alá da mera competición.


 

Clasificación Final

Información detallada del torneo.


 

Posto Apelidos, Nome ELO Clube Puntos
1 Lomba González Sergio 1760 Albatros 7
2 Iglesias Barreiro Mario 1914 Xadrez Milladoiro 6
3 Reboredo Otero Carlos Alberto 1529 Albatros 6
4 Rego Lorenzo Francisco 1790 Laroca 6
5 Lomba González Daniel 1579 Albatros 5,5
6 Quintas Alonso Jose 1442 Altamira 5,5
7 Cuña Moreira Joaquín 1192 Xadrez Mos 5
8 Vicente Urbano Juan Carlos 1698 Albatros 5
9 Jódar López Javier 1244 GSD Las Suertes-Alcalá 5
10 González Viso Jose Jaime 1467 Xadrez Ourensán Universitario 5
11 Castro Contreras Bruno 1300 Capablanca 5
12 Alonso Álvarez Álvaro 1046 Xadrez Marín 5
13 Camino Miguel 0 5
14 González Touza Pablo 1181 Albatros 5
15 Carneiro Penedo Jorge 1360 Laroca 5
16 Herrera Saavedra André 1231 Ramiro Sabell 4,5
17 Piñeiro Alfonso José Alejandro 0 Xadrez Marín 4,5
18 Roig Mariño Ignacio 0 4,5
19 González Piñeiro Antón 0 E.X.P. 4,5
20 Alonso Dorado Francisco 1207 Albatros 4,5
21 Cordal García Xoel 0 Xadrez Marín 4,5
22 Argudin Vázquez Alejandro 0 Ramiro Sabell 4,5
23 Nuñez González Rafael 0 Xadrez Marín 4
24 Bello Blanco Ramón 0 4
25 Pérez González Lucas 0 Xadrez Apostol Vigo 4
26 Ibañez Cruces Diego 0 Laroca 4
27 Lage Otero Segundo 0 Xadrez Mos 4
28 Alonso Álvarez Daniel 1022 Xadrez Marín 4
29 Stoujinski Vladimir 1748 Albatros 4
30 Alonso González Ismael 0 Albatros 4
31 Ounes Baz Khaled 0 Albatros 4
32 Gándara Forte Damian 0 Xadrez Marín 4
33 Lima González Diego 1341 Albatros 4
34 Pérez Méndez Carlos 0 Xadrez Mos 4
35 López Freiría Noa 0 Xadrez Marín 4
36 Pérez González Aarón 0 Vigoxadrez 4
37 Alonso Dorado Sofia 0 Albatros 4
38 Lomba Fernández Aldara 0 Xaquedrum-Lugo 4
39 Argudin Fernández Adrián 0 Ramiro Sabell 3,5
40 Alonso Rodríguez Fernando 1331 Albatros 3,5
41 Lope Guerra Carlos 0 3,5
42 Lomba Adrover Samuel 0 Albatros 3,5
43 Martínez Mateos Noa 0 Albatros 3,5
44 González Otero Ladislao 0 Albatros 3
45 Sobrino Castro Diego 0 3
46 Deaño Sobrino Hugo 0 Ajedrez Apostol Vigo 3
47 De La Santísima Trinidad Ramos Brais 0 Albatros 3
48 Hernández Comesaña Ezequiel 0 E.X.P. 3
49 Gonzalez Abreu Jose de Jesus 0 3
50 Portela Piñeiro Rubén 0 E.X.P. 3
51 Verde Vicente Samuel 0 Albatros 3
52 González Barnio Francisco 0 Xadrez Marín 3
53 Ferreira González Nicolás 0 Albatros 3
54 Moreira Pantaleón Mónica 0 Xadrez Mos 3
55 Verde Vicente Irene 0 Albatros 3
56 Lage Fernández Begoña 0 Xadrez Mos 3
57 Martínez Vicente Miguel 0 Albatros 3
58 Lorenzo Mosquera Antón 0 Xadrez Ourense 3
59 Vicente Pereira Lucas 0 Albatros 3
60 Alonso Domínguez María 0 Albatros 2,5
61 Fernández González Rosendo 0 2,5
62 Gonzalez Hucha Hugo 0 2,5
63 González Entenza Nieves 0 Xadrez Marín 2,5
64 Bondarenco Yan 0 2,5
65 Abelado Martínez Pedro Manuel 0 2
66 Cadilla Vasconcellos Pablo 0 Albatros 2
67 Alvarez Martínez Penelope 0 Xadrez Marín 2
68 Costas Senlle Saúl 1015 Xadrez Mos 2
69 González Piñeiro Alba 0 E.X.P. 2
70 Alvarez Cividanes Igor 0 Albatros 2
71 Alonso Domínguez Laura 0 Albatros 2
72 Amoedo Loira Jose 0 Xadrez Marín 2
73 Alonso Ferro Daniel 0 Xadrez Marín 2
74 Jódar López Rubén 0 GSD Las Suertes-Alcalá 2
75 Portela Piñeiro Iria 0 C.V.C Valladares 2
76 Rodriguez de la Fuente Xoel 0 1,5
77 Alonso Domínguez Paula 0 Albatros 1
78 Ferreira González Breogán 0 Albatros 0,5
79 Antelo López Anxo 0 Xadrez Marín 0,5
80 Prieto Planas Marcial 1930 Alekine 0
Collantes Lozano Jorge 0 Pueblo Nuevo 0
Costas Alvarez Manuel 0 Laroca 0
Hortelano Guisado Marcos 0 0
Sousa da Costa Pereira Paulo Renato 0 C.X. Tui 0
Tristão Da Costa Pedreira Leandro Afonso 0 C.X. Tui 0

 


 

Enlaces de interese