Nova Equipación

Artai Bringas Gana o XVIII Concello da Guarda

 

XVIII Torneo (139)

A XVIII edición do Torneo de Xadrez Concello de A Guarda, reuniu a 198 xogadores de tódalas idades e niveis, e das catro provincias galegas e un ano máis supuxo a festa do xadrez na Guarda. Este ano celebrouse no colexio PP Somascos, un recinto moi axeitado para a realización do torneo.

Antes de presentarvos os resultados, manifestar o máis sinceiro agradecemento a tódolos xogadores que compitiron e tamén ós acompañantes de tódolos rapaces que xunto coa organización, nos axudan a converter o noso Torneo nunha festa, máis alá da mera competición.

Galería de imagenes.

A Todos los que quieran descargar las fotos en excelente calidad que lo hagan desde desde  aqui


  Clasificacións. 

Información completa en esta web. https://info64.org/xviii-torneo-de-xadrez-concello-da-guarda


 

Absoluto

Clasificación Absoluto
Pos. Nombre Pts. Club
1 Bringas Gomez, Artai 6,5 Xadrez Laroca
2 Castillo Sanz, Javier 5,5 Xadrez Albatros
3 Mendez Rial, Jorge 5,5 Xadrez Padrón
4 Garcia Alvarez, Paula 5,5 Xadrez Marín
5 Santiago Pereira, Miguel Angel 5,5 Xadrez Marín

PODIUM SUB 14

Clasificación Sub-14
Pos. Nombre Pts. Origen/Club
1 Conde Riveiro, Xacobe 6,0 Xadrez Ourense
2 Rodriguez Ferreiros, Andres 5,5 CX Fontecarmoa
3 Perez Dapoza, Cesar 5,5 Univ. Ourense
4 Vazquez Gomez, Marcos 5,0 Xadrez Ourense
5 Rey Chimera, Luca 5,0 CX Fontecarmoa
12 Gonzalez Touza, Pablo 3,5 Xadrez Albatros

PODIUM SUB 12

Clasificación Sub-12
Pos. Nombre Pts. Origen/Club
1 Martinez Crespo, Carlos 6,5 Xadrez Mos
2 Dieguez Novoa, Benjamin 5,5 Benchosey
3 Quintas Otero, Anton 5,5 USC
4 Cernadas Camean, David 5,0 Xadrez Brétema
5 Conde Longo, Marcos 5,0 CX Fontecarmoa
15 Lomba Adrover, Samuel 4,0 Xadrez Albatros


PODIUM SUB 10

Clasificación Sub-10
Pos. Nombre Pts. Origen/Club
1 Cascallar Agra, Rita 6,0 CX Fontecarmoa
2 Cabanas Lopez, Eduardo 5,5 USC
3 Rodriguez Vieito, Alexandre 5,5 Xadrez Mos
4 Dieguez Novoa, Pura 5,0 Benchosey
5 Dominguez Conde, Hugo 5,0 Xadrez Brétema
12 Alonso Dorado, Sofia 4,0 Xadrez Albatros


PODIUM SUB 8 

Clasificación Sub-8
Pos. Nombre Pts. Origen/Club
1 Del Valle Crespo, Javier 7,0 Xadrez Mos
2 Vidal Salgueiro, Breixo 6,0 Xadrez Marín
3 Souto Corredoura, Hugo 5,0 X. Ramiro Sabell
4 Villot Lago, Antonio 5,0 Xadrez Mos
5 Polo Duran, Felix 5,0 Xadrez Marín
16 Verde Vicente, Irene 3,0 Xadrez Albatros

 

Enlaces de interese