Breixo Álvarez Domí­nguez, gana o XVI Torneo de Xadrez Festas do Monte

54 xogadores participaron XVI Torneo de Xadrez Festas do Monte, baixo unha calor abafante, atenuada por unha agradable brisa mariña. O torneo concibiuse para 6 roldas, pero, por petición dos xogadores, a directiva aumentou a sétima. A verdade é que este torneo, ben xinselo, gústalle a moita xente, que vén pasar unha tarde entretida.

Clasificación Final después de 7 rondas            
Rk. No.Ini. Nombre FED Elo Club/Ciudad Pts.  Des 1 Des 2 Des 3
1 1 Albarez Dominguez Breixo  ESP 1916 laroca 7 33 23 33
2 3 Louzao Brea José Luís  ESP 1863 Xadrez Marín 6 29,5 20,5 22,5
3 17 Del prado Rdriguez Julio  ESP 1310 fontecarmoa 6 29 21 21,5
4 4 Vaz Varela Daniel  ESP 1836 Laroca 5 33 22,5 20,5
5 7 Lomba González Sergio  ESP 1680 Albatros 5 31 23 21
6 31 Domínguez Pérez Nicolás  ESP 0 Albatros 5 30 21,5 19,8
7 8  Martinez Portela Juan  ESP 1612 Valdesva 5 29 20 17,5
8 11 Lomba González Daniel  ESP 1507 Albatros 5 28 21 17
9 46 Piñeiro Alejandro  ESP 0 Xadrez Marín 5 27 19,5 18,5
10 14 Quintas Alonso José  ESP 1432 Albatros 5 27 18 15
11 12 Lomba Lomba Nestor  ESP 1497 Albatros 5 25 18 16
12 36 García Novás Carlos  ESP 0 Xadrez Marín 5 26 19,5 15
13 2 López Pérez Sergio  ESP 1890 Laroca 4 33,5 23,5 16
14 10 Simoes González Rafael  ESP 1570 Laroca 4 32,5 23 16,5
15 6 Rego Lorenzo José Francisco  ESP 1764 Laroca 4 32 23 14
16 48 Rego Calvo Hugo  ESP 0 Laroca 4 29 21 15
17 9 Reboredo Otero Carlos Alberto  ESP 1593 Albatros 4 28,5 20,5 14
18 13 González Rodríguez Rubén  ESP 1465 Albatros 4 28 20 14
19 28 Caudet Soto Javier  ESP 0 Lucena 4 27,5 19 12
20 15 Carneiro Penedo Jorge  ESP 1421 Laroca 4 26,5 18,5 13,8
21 20 Castro Alonso Antonio  ESP 1580 Albatros 4 25,5 17,5 13
22 5 Stonjinski Vladimir  ESP 1812 Albatros 4 25 18 12
23 39 Jodar Lopez Javier  ESP 0 Madrid 4 24,5 18 12
24 25 Carpinteiro Múñoz Adrián  ESP 0 Xadrez Ramiro Sabell 4 24,5 18 10,5
25 19 Fernández Carneiro Ana  ESP 1237 Laroca 4 23 17,5 9,5
26 18 Martínez Menéndez  Rafael  ESP 1308 Valdesva 4 22,5 16,5 10,5
27 21 Abeledo Martinez Pedro  ESP 0   4 25 17,5 10
28 29 Cividanes Baz  Arón  ESP 0 Albatros 3 27 19 9
29 16 Lomba Baz Antonio Jesús  ESP 1400 Albatros 3 25,5 17 8,5
30 50 Rodriguez Matinez Jorje  ESP 0 ALbatros 3 24,5 18 6
31 22 Alonso Dorado Francisco  ESP 0 Albatros 3 23,5 16,5 7,5
32 38 Herrera Saavedra André  ESP 0 Xadrez Ramiro Sabell 3 23,5 16 7,75
33 43 Martínez Rodríguez  Alejandro  ESP 0 Albatros 3 23,5 16 6
34 32 Domínguez Rocha Alex  ESP 0 Albatros 3 23 17,5 7
35 47 Reboredo Diego Carlos  ESP 0 Albatros 3 22 16 7,5
36 41 Martín Abalde Diego  ESP 0 Laroca 3 20 15 5,75
37 37 González Lomba Serafín  ESP 0 Albatros 3 19,5 14 4
38 49 Rego Calvo Marcos  ESP 0 Laroca 3 18 13,5 4
39 42 Martínez Mateos Noa Zhuang  ESP 0 Albatros 3 14 10 4,5
40 24 Alonso González Ismael  ESP 0 Albatros 3 21 15 5,25
41 26 Castro Calvar Roi  ESP 0 Xadrez Ramiro Sabell 3 20 14,5 5,5
42 40 Martinez Dominguez Anton  ESP 0 albatros 3 20 13,5 4,25
43 44 Ounes Baz Khaled  ESP 0 Albatros 3 17,5 12 4,5
44 30 De la Santísima Trinidad Ramos Brais  ESP 0 Albatros 2 28 19 6
45 34 Fernández Rodríguez José Manuel  ESP 0 Laroca 2 24,5 17 5,5
46 33 Ferenandez Gonzalez Rosendo  ESP 0   2 18,5 14 2,5
47 35 Ferreira González Nicolás  ESP 0 Albatros 2 17 11,5 2
48 51 Rodriguez Oliveira Luana  ESP 0 Albatros 2 20,5 14,5 3
49 27 Castro Calvar Xián  ESP 0 Xadrez Ramiro Sabell 2 19 13 1,75
50 23 Alonso Dorado Sofia  ESP 0 Albatros 2 16,5 12 1,75
51 52 Rodríguez de la Fuente Xoel  ESP 0   2 15,5 10,5 1
52 45 Padilla González Alejandro  ESP 0 Albatros 1 17 11,5 0,75

Monte 2016 (1) Monte 2016 (2) Monte 2016 (3)
Monte 2016 (4) Monte 2016 (5) Monte 2016 (6)
Monte 2016 (7) Monte 2016 (8) Monte 2016 (9)
Monte 2016 (11) Monte 2016 (12) Monte 2016 (13)
Monte 2016 (14) Monte 2016 (15) Monte 2016 (16)
Monte 2016 (17) Monte 2016 (18) Monte 2016 (19)
Monte 2016 (10) Monte 2016 (22) Monte 2016 (23)
Monte 2016 (24) Monte 2016 (25) Monte 2016 (26)
Monte 2016 (27) Monte 2016 (28) Monte 2016 (36)
Monte 2016 (34) Monte 2016 (35) Monte 2016 (36)