Crónica

Miguel Ángel Santiago Pereira, Gana el XVI Torneo Concello da Guarda.

Campeon do torneo Campeon do torneo

Un total de 160 xogadores participarón neste torneo que a pesar das inclemencias do tempo foi unha participación moi grande.  Este Ano O torneo tivo a particularidade que se celebrou no castelo de Santa Cruz, dito evento unha vez comprobadas as listas, a primeira rolda comenzou as 11:15 acabando a 8;30, a verdade que o torneo foi do mais enxebre que se pode decir, sen embargo o tempo no axudou nada, xa que dentro da carpa tiñamos moita humedade menos mal que a tarde mellorou moito.

Para min foi o torneo mais bonito de todos os que se fixemos.

Despois da entrega de premios se sortearon 10 balons de futbol, dous tablets e unha television de 32 pulgadas. A entrega dos premios asistiu o señor alcalde, e dous concelleiros.

Os que querades baixar as fotos en boa calidade podedes baixalas de aqui

Clasificacións   

Maís Información detallada na web-ChessResults

Adultos

 

Rk. No.Ini.   Nombre FED Elo EloN Club/Ciudad Pts. Des 1 Des 2 Des 3
1 4   Santiago Pereira Miguel Angel ESP 1818 1916 Xadrez Marín 6,5 29,0 33,0 27,0
2 2   Barral Rubirosa Cristobal ESP 1899 1871 AP Cavalgante 6,0 28,5 30,5 25,0
3 3   Louzao Brea Jose Luis ESP 1822 1830 Xadrez Marín 5,5 30,0 33,0 23,0
Loc. 7   Reboredo Otero Carlos Alberto ESP 1612 1640   4,0 28,0 31,0 18,0

Sub 14

Rk. No.Ini.   Nombre FED FIDE EloN Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 2   Garcia Alvarez Paula ESP 1512 1449 Xadrez Marín 5,5 19,0 21,5 20,5
2 6   Castro Gandara David ESP 1304 1258 Xadrez Mos 4,5 21,5 23,0 18,5
3 3   Diaz Gomez Mateo ESP 1452 1420 Xadrez Ourense 4,5 21,0 21,5 17,5
4 4   Alvarez Pampillon Antonio ESP 1448 1387 Xadrez Mos 4,5 17,5 19,5 16,5
5 1   Seoane Castilla David ESP 1582 1518 Cir. Ferrolano 4,0 18,5 20,0 13,0
Loc. 8   Alonso Dorado Francisco ESP 0 0 Xadrez Albatros 3,0 18,0 18,5 12,0

Sub-12

Rk. No.Ini.   Nombre FED FIDE EloN Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 2   Rodriguez Ferreiros Andres ESP 1499 1651 CX Fontecarmoa 6,5 27,5 28,0 27,5
2 1   Perez Dapoza Cesar ESP 1556 1508 Casa Xuventude 5,5 28,0 30,0 22,0
3 5   Rey Chimera Luca ESP 1354 1323 CX Fontecarmoa 5,0 27,0 30,0 21,0
4 9   Sismeiro Miguel POR 1207 0 EXP Porto 5,0 26,5 28,5 19,0
5 17   Carrera Perez Iker ESP 0 0 Xadrez Mos 5,0 21,0 23,0 16,0
Loc. 19   De La Trinidad Ramos Brais ESP 0 0 Xadrez Albatros 3,0 19,5 21,0 12,0

Sub 10

Rk. No.Ini.   Nombre FED FIDE EloN Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 26   Perez Ochandategui Xabier ESP 0 0 Cír. Chantadino 6,5 29,5 33,0 27,5
2 6   Suarez Gomez Paula ESP 1019 1015 CX Fontecarmoa 5,5 24,0 25,0 20,5
3 5   Dieguez Novoa Benjamin ESP 1050 1014 X. Benchosey 5,0 28,0 31,0 23,0
4 2   Vilarino Lorenzo Anton ESP 1213 1174 Escola Luguesa 5,0 27,5 28,5 23,0
5 1   Sousa Gil Oliva Teles POR 1296 0   5,0 26,5 29,0 20,0
Loc. 12   Baz Oliveira Abril ESP 0 0 Xadrez Albatros 2,5 20,5 22,5 10,5

Sub-8

Rk. No.Ini.   Nombre FED FIDE EloN Club/Ciudad Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 11   Cereijo Suarez Alejandro ESP 0 0 AD Peleteiro 7,0 26,0 29,0 28,0
2 12   Cereijo Suarez Nerea ESP 0 0 AD Peleteiro 5,5 26,0 28,5 20,0
3 22   Moreira Novo Brais ESP 0 0 EXP Pontevedra 5,5 25,0 26,5 22,0
4 28   Rocha Gonzalez Oliver ESP 0 0 EXP Pontevedra 5,0 29,0 32,0 22,0
5 15   Dieguez Novoa Pura ESP 0 0 X. Benchosey 5,0 26,0 28,5 20,0
19 20   Gonzalez Perez Anxo ESP 0 0 X. Ramiro Sabell 3,0 23,0 24,5 13,0
Loc. 4   Alonso Dorado Sofia ESP 0 0 Xadrez Albatros 3,0 22,0 24,5 14,0